Zadrželi 13 teenagerů, kteří při pyramidách obtěžovali turistky

Date:

Share post:

V Káhiře zadrželi 13 teenagerů ve věku 13 až 15 let, kteří o víkendu obtěžovali dvě turistky při pyramidách v Gíze. Prokurátor v pondělí rozhodl, že kluci zatím zůstanou ve vazbě, páše agentura AP.

Skupinu zatkli poté, co se na sociálních sítích začalo šířit video, na kterém se teenagery posmívali a tisli na turistky, které se je snažily otisknout.

Z videa není jasné, zda se žen dotýkaly na nevhodných místech. Video natočil kolemjdoucí turistický průvodce.

Pokud bude proti chlapcům vzneseno obvinění, případem se bude zabývat soud pro mladistvé.

Incident vyvolal v Egyptě vlnu nevole. Sexuální obtěžování od popiskování až po postrkování a nevhodné doteky se totiž v této zemi stále více rozmáhá.

Návštěvníky pyramid v Gíze a jiných egyptských archeologických památek často obtěžují mladí egyptští muži, kteří se jim snaží vnutit suvenýry, prohlídky lokalit či jízdy velbloudem.

Problém sexuálního obtěžování v Egyptě přitáhl pozornost po povstání v roce 2011, kdy byla svržena vláda tehdejšího egyptského prezidenta Husního Mubaraka.

Khufu pyramid and empty square , Cairo, Egypt

Během protivládních protestů tehdy zaznamenaly několik incidentů, kdy ženy obtěžovaly, strkaly či dokonce zbily.

Místní orgány od té doby zvýšily horní trestní sazbu za obtěžování na pět let odnětí svobody a přijaly také opatření k zabránění obtěžování v turistických lokalitách.

Španělsko, déšť, deštníky, počasí, prší, Pamplona

- Reklama -PR články

Další články autora

Poznejte znamení Berana a jeho magické kameny

Podle svých příznivců dokáží magické kameny vyzařovat určité specifické frekvence, které mohou interagovat s našimi osobními energetickými poli....

Otázky a odpovědi: O rizicích vzniku kožních nádorů

Zhoubný kožní nádor může vzniknout iu člověka, který se nesluní, nejčastěji proto, že slunce mu nedělá dobře a...

I když jste v práci velmi vytíženi, nezanedbejte oběd! Nejde při něm jen o jídlo

Práce někdy přes den člověka pohltí, ale neměli byste jí obětovat jiné důležité věci. Například svůj stravovací režim....

Evropské ovoce obsahuje nebezpečné pesticidy. Prý se ale není čeho bát

Třetina zkoumaných jablek a téměř polovina ostružin obsahovala látky, které mohou způsobit rakovinu, srdeční choroby nebo vrozené poruchy,...