Roušky na letištích a v letadlech od pondělí již nebudou povinné

Date:

Share post:

Evropská agentura pro bezpečnost letectví (EASA) a Evropské centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) ve středu vydaly nařízení, kterým se od 16. května ruší plošná povinnost překrytí dýchacích cest na letištích a palubách letadel.

Aktualizovaný Protokol o zdravotní bezpečnosti v letectví bere v úvahu nejnovější vývoj pandemické situace v jednotlivých zemích, zejména míru vakcinace a nabyté imunity obyvatelstva, stejně jako zmírňující se opatření ve většině evropských zemí.

„Pro pasažéry i členy posádky to bude velký krok vpřed směrem k opětovné normalizaci letecké dopravy,“ uvedl výkonný ředitel EASA Patrick Ky. Dodal, že cestující by se však nadále měli chovat zodpovědně a ohleduplně ke spolucestujícím a v případě respiračního onemocnění si roušku či respirátor přece jen nasadit.

Také ředitelka ECDC Andrea Ammonová pasažéry vyzvala k dodržování bezpečnostního odstupu a časté mytí rukou, přičemž upozornila, že rizika spojená s nákazou koronavirem stále přetrvávají.

Aerial view of parked airplanes in the airport terminal. Modern and fastest mode of transportation.

EASA však upozorňuje provozovatele leteckých služeb, aby bezpečné rozestupy mezi cestujícími striktně neuplatňovali, pokud hrozí, že by došlo k prodlení či zdržení cestujících.

Nové nařízení vstoupí v platnost od příštího pondělí, avšak pravidla nošení roušek se mohou u jednotlivých přepravců po tomto datu lišit.

Bude to záviset i na tom, zda v zemi odletu nebo cílové destinaci platí povinnost nošení roušky ve veřejné dopravě.

- Reklama -PR články

Další články autora

Výroba svíček

Svíčky jsou krásné a uklidňující doplňky pro váš domov, ale výroba svíček může být také skvělým způsobem, jak...

Jak přežít na pracovním trhu v době recese

Současná ekonomická situace asi netěší nikoho z nás. Někteří však mají to štěstí, že si mohou stěžovat pouze na dražší potraviny a energie a na to, že jim...

Zbavte se nálepky lenocha

Možná jste se v určitém období profesně nesnažili tak, jak byste měli či mohli, anebo jste zkrátka měli náročnější měsíc či dva v osobním životě. V každém případě se...

Investice do nové, kvalitní sedlovky a sedla All-wings se vám vyplatí

Jezdíte často a rádi na kole? Pak určitě víte, že to, jakou máte sedlovku a sedlo samotné hraje...