Odborník na výživu: Co je příčinou záchvatovitého přejídání? Jak si s ním poradit?

Date:

Share post:

Občas se přejeme všichni. Záchvatovité přejídání se je však onemocnění, porucha příjmu potravy, podobně jako anorexie a bulimie. Při takovém přejídání se během krátké doby člověk přecpe velkým množstvím potravin, které ho však nespokojí.

Většinou to dělá tak, aby ho nikdo neviděl a po přejezení přicházejí negativní emoce, pocity viny, frustrace až deprese. Pokud se tak děje minimálně jednou týdně a trvá to již určitou dobu, nastal čas začít se odborně léčit. Říká výživový poradce Petr Havlíček.

Picture of adult woman tasting pumpkin soup in the kitchen

Výživový poradce Petr Havlíček o poruchách příjmu potravy ve smyslu záchvatovitého přejídání.
Petr Havlíček (* 1969) je jeden z nejznámějších českých výživových poradců. Je absolventem Vysoké školy zemědělské v Brně, výživou a zdravým životním stylem se zabývá již od roku 1995. Nejvíce se zapsal do povědomí osmiletým účinkováním v seriálu TV Prima „Jste to, co jíte“, měl také oblíbený pořad na Rádiu Impuls, o výživě napsal 6 knih. K jeho klientům patří či patřili mnozí vrcholoví sportovci (Kateřina Neumannová, Roman Šebrle, Petra Kvitová) i další celebrity.

- Reklama -PR články

Další články autora

Výroba svíček

Svíčky jsou krásné a uklidňující doplňky pro váš domov, ale výroba svíček může být také skvělým způsobem, jak...

Jak přežít na pracovním trhu v době recese

Současná ekonomická situace asi netěší nikoho z nás. Někteří však mají to štěstí, že si mohou stěžovat pouze na dražší potraviny a energie a na to, že jim...

Zbavte se nálepky lenocha

Možná jste se v určitém období profesně nesnažili tak, jak byste měli či mohli, anebo jste zkrátka měli náročnější měsíc či dva v osobním životě. V každém případě se...

Investice do nové, kvalitní sedlovky a sedla All-wings se vám vyplatí

Jezdíte často a rádi na kole? Pak určitě víte, že to, jakou máte sedlovku a sedlo samotné hraje...