Problémy v posteli? Vyberte partnerovi správné jídlo

Date:

Share post:

Pokles energie, chuti na sex, ale také neúspěchy při plození potomků. Muži se občas mohou dostat do problémů, se kterými si neumí dát rady. V některých případech zmíněné potíže vyřeší už jen malá změna na talíři. A jste to právě vy, kdo dokáže připravit partnerovi chutné a povzbuzující jídlo. Víte jak na to?

Muži by měli sahat po potravinách, které jim dodají energii, povzbudí potenci a potěší libido.

Muži jsou z Marsu

Požadavky na výživné látky pro muže a ženy se liší. Zatímco něžnější polovička lidstva potřebuje jídlo k podpoře fungování například ženských hormonů, muži by měli sahat po potravinách, které jim dodají energii, povzbudí potenci a potěší libido. Známý pánský magazín Men’s Health uvádí, že k základním jídlům, která jsou nezbytná pro chlapy, patří následující triáda potravin. Hovězí maso, drůbež a ryby jsou důležitým zdrojem proteinů. Bílkoviny pomáhají při regeneraci svalů, opravují tělesné tkáně a dodávají mužům pořádnou dávku síly. Obecně je známo, že pánské osazenstvo potřebuje pro růst kvalitních svalů asi 30 gramů proteinů v hlavním jídle. Celkově však musí konzumovat 1,5 – 2 g bílkovin na 1 kg hmotnosti. Devadesátikilogramový chlap tak potřebuje denně přijmout až 180 g bílkovin.

Bílkoviny jsou pro muže klíčové

Passionate fashion models are posing in the kitchen

Přestože se na první pohled zdá, že se nejedná o velké množství, není to docela pravda. Dodat tělu každý den stanovené množství bílkovin není vůbec jednoduché. Podle zmíněného příkladu to znamená, že muži by měli sníst denně šest jídel s 30 g proteinů. Zajímavé je, že lidské tělo, a to bez rozdílu pohlaví, nedokáže zpracovat najednou více než 30 g bílkovin. I z tohoto důvodu si nepomůžeme, sníme-li příliš masa najednou, protože si tím jen zatížíme žaludek. Kvalitní bílkoviny však nenacházíme jen v živočišných zdrojích, ale také v luštěninách, jakými jsou hrách, fazole či cizrna. Nezapomínejme však na to, že sója se více hodí do jídelníčků žen, protože povzbuzuje tvorbu ženských pohlavních hormonů.

Když jsou cévy zdravé, je větší chuť na…

Klíčové pro zdraví mužského pohlaví jsou látky, které se nacházejí v rybách a mořských plodech. Mastné mořské ryby například obsahují omega-3 mastné kyseliny. Jedná se o takzvané zdravé tuky, které chrání srdce, mozek, ale také cévy. V případě ochrany cév hrají důležitou roli. Fungování cévního řečiště je nezbytné při erekci a prokrvení tělesných orgánů. Čím zdravější kardiovaskulární systém mají muži, tím vyšší je pravděpodobnost, že budou výkonnější iv intimních chvílích. Z mořských „příšer“ pomáhají podpořit zdraví pánů zejména ústřice. Jedná se o známé afrodiziakum, to je jídlo, které povzbuzuje chuť na sex. Obsahují vysoké množství zinku. Jedná se o minerální látku, která je potřebná pro tvorbu mužského pohlavního hormonu testosteronu. Normální hladiny tohoto hormonu zlepšují u pánů chuť na sex, dodávají jim odvahu, sílu a chuť nejen do života.

- Reklama -PR články

Další články autora

Výroba svíček

Svíčky jsou krásné a uklidňující doplňky pro váš domov, ale výroba svíček může být také skvělým způsobem, jak...

Jak přežít na pracovním trhu v době recese

Současná ekonomická situace asi netěší nikoho z nás. Někteří však mají to štěstí, že si mohou stěžovat pouze na dražší potraviny a energie a na to, že jim...

Zbavte se nálepky lenocha

Možná jste se v určitém období profesně nesnažili tak, jak byste měli či mohli, anebo jste zkrátka měli náročnější měsíc či dva v osobním životě. V každém případě se...

Investice do nové, kvalitní sedlovky a sedla All-wings se vám vyplatí

Jezdíte často a rádi na kole? Pak určitě víte, že to, jakou máte sedlovku a sedlo samotné hraje...